Eskişehir Ticaret Odası Meclis Başkanı A. İskender Bayar, Kolombiya’nın Ankara Büyükelçisi Juan Alfredo Pinto Saavedra ile karşılıklı ticareti görüşmek üzere bir araya geldi.

   Toplantıya ETO Başkan Yardımcısı Süleyman Kutlu, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Zeyrek ve dış ticaret birimi uzmanları da eşlik etti. ETO’da gerçekleştirilen toplantıda konuşan Bayar, nakliye giderleri ve uzaklık nedeniyle bu güne kadar Eskişehir ve Kolombiya arasında ticaret yapılamadığını belirterek, imkan sağlanması halinde Eskişehirli tüccar ve sanayicilerin Kolombiya ile iş yapmaya hazır olduğunu söyledi. Eskişehir ekonomisi hakkında bilgi de veren Bayar, Eskişehir’in 5 milyar Dolar ihracat hedefine vurgu yaptı.

   Kolombiyalı iş heyeti Eskişehir’e gelecek

   Kolombiya’nın Ankara Büyükelçisi Juan Alfredo Pinto Saavedra ise, Eskişehir’i Türkiye’deki stratejilerinin bir parçası olarak gördüklerini belirterek, karşılıklı ticareti geliştirmek için büyükelçilik olarak çaba göstereceklerini ifade etti. Önümüzdeki dönemde Kolombiya’dan iş heyetini Eskişehir’e getirmek ve işbirliği geliştirmek için çalışmalara başlayacağını kaydeden Saavedra, Eskişehir’in ticari ve sanayi potansiyelinden yararlanmak istediklerini dile getirdi. Büyükelçi Saavedra, Kolombiya’nın işlenmiş tarım ürünlerine büyük ihtiyaç duyduğunu da sözlerine ekledi.492 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hava Durumu
Anlık
Yarın
30° 33° 17°
Site Haritası